Pierwszy wyjazd do podopiecznego w Niemczech: co zabrać?

torba[1]

Wyjazd do Niemiec nie jest daleką podróżą, a w niemieckich sklepach nie brakuje niczego, co na co dzień kupujesz, będąc w domu. Czy zatem są rzeczy, w które warto zaopatrzyć się na miejscu i zabrać ze sobą. Na pewno znajdzie się ich co najmniej kilka. Sprawdź, co zabrać ze sobą, kiedy wyjeżdżasz do pracy w charakterze opiekunki osób starszych w Niemczech.

Co zabrać na samą podróż?

Podróż do Niemiec może trwać bardzo różnie – jeśli mieszkasz na zachodzie Polski i wybierasz się do wschodnich landów niemieckich, droga może zająć Ci zaledwie 2–3 godziny. Jeśli jednak pochodzisz z któregoś ze wschodnich województw i jedziesz na zlecenie na zachód Niemiec, wówczas droga może wydłużyć się nawet do kilkunastu godzin. Dlatego bardzo pomocne okażą się wtedy:

  • dmuchana poduszka lub zagłówek;
  • butelka z wodą, polecamy butelki z filtrem;
  • termos z gorącą kawą lub herbatą;
  • nawilżane chusteczki.

Słowniczek i rozmówki niemieckie

Nie powinnaś o tym zapominać szczególnie wtedy, kiedy nie władasz jeszcze językiem niemieckim na tyle biegle, by poradzić sobie w każdej sytuacji. Jednakże język obcy może zaskoczyć nawet opiekunkę, która posługuje się niemieckim bardzo sprawnie. Dlatego nie zaszkodzi mieć pod ręką kieszonkowy słowniczek lub rozmówki.

Weź swoje kosmetyki

Skóra lubi przyzwyczajać się do kosmetyków, dlatego warto zabrać ze sobą swoje ulubione kosmetyki, takie jak choćby krem do twarzy czy szampon. Zadbaj o to szczególnie wtedy, kiedy masz skórę alergiczną i obawiasz się o reakcję na nowe preparaty.

Elektronika – dzisiaj bez niej ani rusz

Przed wyjazdem nie możesz zapomnieć o swoim telefonie i ładowarce. Bez nich mocno ograniczą się Twoje możliwości komunikacyjne nie tylko ze swoimi bliskimi w Polsce, ale też z rodziną seniora, którym się opiekujesz. Zabierz też ze sobą słuchawki. Muzyka na pewno umili Ci czas w drodze, a na miejscu także pozwoli Ci choć na chwilę się odprężyć. Słuchać możesz także lekcji niemieckiego, które na pewno okażą się bardziej pomocne niż nauka ze słowników i podręczników.

Jeśli lubisz czytać dobrym rozwiązaniem okaże się czytnik e-booków. W ten sposób możesz zabrać ze sobą tyle książek, ile tylko zapragniesz, a samo urządzenie zmieścisz w podręcznej torebce. To znacznie wygodniejsze niż wożenie ze sobą papierowych książek.

Ubrania

Praca opiekunki osób starszych w Niemczech jest bardzo wymagająca, dlatego na co dzień znajdziesz się sytuacjach, w których możesz zabrudzić lub nawet zniszczyć swoje ubrania. Warto więc wziąć przynajmniej jedną sztukę każdej części garderoby więcej, niż zakładały Twoje pierwotne plany.

Sprawdź również: