Zdjęcie – dlaczego ma tak duże znaczenie w aplikacji o pracę opiekunki?

pexels-andre-furtado-1264210-1[1]

Przygotowałaś wszystkie niezbędne dokumenty, ale żadna z niemieckich rodzin nie zdecydowała się na zatrudnienie Cię jako opiekunki dla swojego wymagającego opieki seniora? Problemem może być zdjęcie, dołączone do aplikacji. W najnowszym wpisie tłumaczymy, dlaczego jest ono tak ważne, a także podpowiadamy, jak zrobić je prawidłowo.

Masz tylko jedną szansę, by zrobić pierwsze wrażenie

Co prawda pierwsze wrażenie może być mylące, jednak niestety trudno jest nam się go pozbyć i zmienić sposób myślenia o danej osobie. Musi się ona naprawdę mocno postarać, aby przełamać opinię, jaką ktoś wyrobił sobie na jej temat na podstawie pierwszego wrażenia. Opiekunka osób starszych w Niemczech będzie odpowiedzialna za zdrowie i życie starszej osoby, która nie jest w stanie samodzielnie radzić sobie z codziennymi czynnościami, dlatego też musi wzbudzić zaufanie i sympatię.

Zdjęcie nie pozwoli na pewno na dokładne poznanie kandydatki, ale może sporo o niej zdradzić, np. to, jakie jest jej podejście do pracy, czy nie lekceważy powagi bycia opiekunem itp.

Jak nie robić zdjęcia do aplikacji o pracę opiekunki?

Jednym z największych błędów jest dostarczanie zdjęć, które zostały wykonane w sytuacjach prywatnych, np. na wakacjach, rodzinnych uroczystościach czy spotkaniach towarzyskich. Może być ono niewyraźne lub pokazywać Cię w mało korzystnej sytuacji. Wystarczy, że wakacyjny strój będzie zbyt skąpy lub na stole w tle pojawi się butelka z alkoholem. Takim zdjęciem na pewno nie wzbudzisz zaufania, nie zrobisz dobrego pierwszego wrażenia i nie zachęcisz seniora i jego rodziny do zatrudnienia Cię jako opiekunki.

Jak poprawnie zrobić zdjęcie do aplikacji na opiekunkę?

Dobre zdjęcie na pewno przybliży Cię do sukcesu, czyli otrzymania pracy jako opiekunka. Jak je zrobić? Wystarczy pamiętać o kilku zasadach.

  • Kadr – zdjęcie powinno być portretem, a więc ukazywać twarz oraz część torsu. Najlepiej stanąć przodem do aparatu, a unikać zdjęć z profilu. Zdjęcie musi być wyraźne.
  • Wygląd – do zdjęcia należy wyglądać schludnie, ubrać i uczesać tak, aby nie wzbudzać żadnych negatywnych emocji. Wystarczy zwykła bluza lub sweter w neutralnym kolorze. Warto unikać mocnego makijażu. Ale najważniejsze – uśmiech na pewno poprawi pierwsze wrażenie.
  • Tło – tło powinno być neutralne, najlepiej rozmazane, aby skupić uwagę na osobie. W tle nie mogą znaleźć się inne osoby. Zdjęcie możesz zrobić na tle zieleni, półki z książkami czy ściany w neutralnym kolorze.

Nikt nie wymaga zdjęcia wykonanego przez profesjonalnego fotografa. Może zrobić je ktoś bliski aparatem w telefonie komórkowym. Wystarczy trzymać się powyższych zasad.

Komunikacja bez słów

Zdjęcie komunikuje więcej niż tylko wygląd. Może ono przekazywać informacje o twojej osobowości, profesjonalizmie i podejściu do pracy. Profesjonalne, uprzejme zdjęcie może sugerować, że jesteś osoba, która podchodzi do swoich obowiązków z szacunkiem i troską.

Wyróżnienie się na tle konkurencji

Rynek pracy dla opiekunek jest konkurencyjny, zwłaszcza w Niemczech, gdzie zapotrzebowanie na opiekę seniorów jest wysokie. Unikalne, dobrze wykonane zdjęcie może sprawić, że twoja aplikacja wyróżni się spośród setek innych, zwiększając twoje szanse na zatrudnienie.

Podsumowanie

Zdjęcie w aplikacji o pracę jako opiekunka ma kluczowe znaczenie. To nie tylko wizytówka kandydata, ale także sposób na nawiązanie pierwszego kontaktu, który może przesądzić o dalszych etapach rekrutacji. Pamiętaj, że profesjonalne zdjęcie to inwestycja w twoją przyszłość zawodową. Zatem poświęć czas i uwagę, aby upewnić się, że twoje zdjęcie prezentuje cię z najlepszej strony.

Sprawdź również:

Domowe sposoby na zaparcia

Zaparcia to nieprzyjemna dolegliwość, która dotyka osoby w każdym wieku. Jest dokuczliwa i oprócz dyskomfortu powoduje także pogorszenie ogólnego stanu zdrowia. Na szczęście znamy domowe

Czytaj więcej »