Praca w Niemczech bez znajomości języka

Praca-w-Niemczech-bez-znajomosci-jezyka[1]

Praca za granicą to przede wszystkim możliwość dużo większych zarobków niż wykonywanie tych samych obowiązków w Polsce. Zazwyczaj największą barierą w podjęciu zatrudnienia jest znajomość języka obcego. Niewiele jest zawodów, w których można swobodnie pracować nie znając w ogóle języka danego kraju. Na szczęście nie jest to niemożliwe, a nasze oferty pracy są tego najlepszym przykładem. Niemiecki rynek otwarty jest na polskich pracowników, a pracodawcy niezwykle cenią sobie fachowość naszych rodaków.

Jakie stanowiska nie wymagają znajomości języka niemieckiego?

Jest wiele stanowisk, które można podjąć bez znajomości języka w Niemczech. Na polskich pracowników otwarta jest zarówno branża gastronomiczna, budowlana, jak i transportowa. Praca opiekunki osób starszych w Niemczech jest jedną z popularniejszych ofert pracy, kierowaną między innymi do Polaków. Nasi sąsiedzi bardzo dbają o swoich seniorów i cenią sobie pomoc oraz opiekę zapewnianą przez opiekunki osób starszych z Polski. Stąd też mnogość ofert pracy w tym zakresie. Większość z nich wymaga chociaż podstawowej znajomości języka. Jest też jednak sporo takich stanowisk, gdzie znajomość języka nie jest wymagana i bez problemu można poradzić sobie nie mówiąc ani słowa po niemiecku.

Zalety pracy w Niemczech

Fakt, że praca w Niemczech bez znajomości języka jest dostępna umożliwia jej podjęcie prawie każdemu. Jeśli masz odpowiednią motywację i stan zdrowia pozwala Ci podjąć taką pracę to może być świetna szansa na kolejny krok w Twojej karierze.

Ze swojej strony zapewniamy:

  • możliwość pracy stałej albo tymczasowej;
  • w pełni legalne zatrudnienie;
  • wyżywienie i zakwaterowanie;
  • brak opłat za pośrednictwo;
  • zwrot kosztów podróży;
  • wysokie zarobki;
  • dodatkowe premie;
  • ubezpieczenie;
  • wspaniałych podopiecznych.

Zarabiaj a przy okazji ucz się języka

Praca w Niemczech bez znajomości języka jest możliwa, natomiast nic nie stoi na przeszkodzie, żeby w czasie wykonywania swoich codziennych obowiązków uczyć się języka niemieckiego przy okazji. Codzienny kontakt z osobą, która mówi w innym języku to ogromna szansa na nabycie kompetencji posługiwania się językiem obcym. Nawet podstawowa znajomość języka niemieckiego pozwoli na otrzymanie jeszcze lepiej płatnej pracy a także da większy wybór ofert pracy. Kolejnym plusem znajomości niemieckiego będzie aspekt towarzyski. Komunikacja ze swoim podopiecznym ułatwi wykonywanie obowiązków, ale także pozwoli na miłe spędzenie czasu.

Sprawdź również: