Jaka praca za granicą bez języka daje szansę na rozwój?

Closeup image of a young woman talking with body language

Zastanawiasz się, czy praca za granicą bez języka może dać Ci możliwość zarobienia satysfakcjonujących pieniędzy, a także pomoże Ci zdobyć doświadczenie i rozwinąć się zawodowo? Podpowiadamy czy i w jakich zawodach możesz liczyć na lepsze perspektywy niż tylko pensja wyższa niż w Polsce na podobnym stanowisku.

Prywatne oferty pracy w Niemczech – trudno znaleźć ofertę bez języka

Znajomość języka niemieckiego znacznie zwiększa szanse na zatrudnienie w branży, w której chcesz się rozwijać i kontynuować swoją zawodową karierę. Prywatne oferty pracy najczęściej wymagają od kandydatów z zagranicy umiejętności posługiwania się językiem niemieckim. W związku z tym osoby, które nie znają języka niemieckiego znacznie większe szanse na znalezienie zatrudnienia mają, korzystając z ofert agencji, takich jak Centrum Językowe Konik.

Jaka praca w Niemczech bez języka niemieckiego daje perspektywy rozwoju?

Osoby, którym zależy świadomym prowadzeniu swojej kariery zawodowej, bardzo często oprócz satysfakcjonujących zarobków  przykładają wagę do tego, czy ich praca pozwala im rozwinąć swoje umiejętności zawodowe i stworzyć lepsze perspektywy na przyszłość. Czy nie znając języka niemieckiego, da się podjąć taką pracę w Niemczech?

Praca za granicą bez języka daje takie możliwości, choć należy mieć na uwadze to, że trzeba wykazać się innymi umiejętnościami. W Niemczech nie ma problemu z porozumiewaniem się w języku angielskim. Dlatego nawet bez znajomości niemieckiego można znaleźć perspektywiczną pracę. Jednakże warto w tym celu biegle posługiwać się językiem angielskim – daje to możliwości podjęcia pracy biurowej, szczególnie w korporacjach, które budują międzynarodowe teamy specjalistów, w których językiem komunikowania się jest właśnie angielski.

Zdobywaj doświadczenie na krótkich zleceniach

Tutaj swoich szans mogą upatrywać panie, które opiekują się osobami starszymi. Zawód opiekunki to popularna praca w Niemczech dla kobiet, którą w konkretnych przypadkach można podjąć bez znajomości języka niemieckiego – dotyczy m.in. opieki na zastępstwo (zwykle kilka dni do 2 tygodni) czy ofert pracy, które określają wąski zakres obowiązków, np. podstawowe prace domowe.

W czasie takich zleceń można zdobyć cenne doświadczenie i zacząć uczyć się języka niemieckiego, co w przyszłości pomoże zdobyć bardziej pracę przy stałej opiece nad osobami starszymi w Niemczech.

Jaka praca bez języka za granicą pozwala dobrze zarobić?

Za naszą zachodnią granicą bardzo ceniona jest praca technicznych fachowców, których na tamtejszym rynku pracy brakuje. Jeśli zatem masz w ręku fach stolarza, elektryka, hydraulika czy mechanika, możesz liczyć na zatrudnienie i dobre zarobki nawet pomimo braku znajomości języka niemieckiego.

Oferty pracy z zamieszkaniem od zaraz – czy dają perspektywy na rozwój?

W tym miejscu warto zwrócić uwagę na to, że oferty pracy od zaraz zwykle dotyczą prac sezonowym lub mniej skomplikowanych zajęć przy pracy fizycznej. Dlatego praca w Niemczech z zakwaterowaniem i wyżywieniem to oferty atrakcyjne dla osób, które szukają okazji do podjęcia tymczasowej pracy lub znalezienia lepiej płatnego zajęcia niż w Polsce.

Szukaj swoich szans

Jeśli nie znasz języka niemieckiego, nie oznacza to, że nie możesz rozwijać się zawodowo za nasza zachodnią granicą. Wystarczy wykorzystać inne swoje atuty lub wypracować sobie dobry fach w swoim zawodzie. Na naukę języka nigdy nie jest za późno, dlatego możesz rozwijać tę umiejętność i rozszerzać swoje perspektywy zawodowe na niemieckim rynku pracy.

Sprawdź również: