Poduszka ortopedyczna dla seniora

poduszka-ortopedyczna[1]

Problemy ortopedyczne to bardzo częste schorzenia u osób starszych, a siedzący tryb życia i brak aktywności fizycznej jeszcze bardziej pogłębiają towarzyszące im dolegliwości. W ich łagodzeniu u seniorów pomóc mogą poduszki ortopedyczne. Podpowiadamy, w jaki sposób załagodzą ból i inne dolegliwości schorzeń ortopedycznych, a także dlaczego warto namówić seniora, aby zaczął z nich korzystać.

Jakie problemy ortopedyczne grożą seniorom?

Zwyrodnienia stawów przychodzą naturalnie wraz z wiekiem, jednak siedzący tryb życia i mało czasu spędzanego w ruchu na świeżym powietrzu mogą powodować, że u osób starszych zaczną pojawiać się problemy z kręgosłupem. Będą one objawiać się bólem, nieprawidłową postawą i nadmiernym napięciem mięśni. To wszystko prowadzi do chronicznego zmęczenia, rozdrażnienia, problemów ze snem i koncentracją, ogólnie rzecz biorąc – szeroko pojętych problemów ze zdrowiem i spadkiem jakości życia.

Jak pomóc seniorom sobie z tym poradzić?

Jeżeli tylko zdrowie osoby starszej na to pozwala, warto namówić ją na lekką aktywność fizyczną, np. spacery wokół domu czy do pobliskiego parku. Jeśli jednak senior nie jest już do tego zdolny, wówczas w łagodzeniu dolegliwości związanych ze schorzeniami pleców mogą pomóc poduszki ortopedyczne.

Jako że oferty dla opiekunek to nierzadko praca w Niemczech od zaraz, warto pamiętać o tym, by podczas rozmowy z rodziną seniora lub kończącą pracę opiekunką dowiedzieć się jak najwięcej o jego stanie zdrowia, aby móc lepiej przygotować się do pracy i wiedzieć, czy można zaproponować mu spacer, czy lepiej zadbać o poduszkę ortopedyczną.

Czym jest poduszka ortopedyczna i jak pomoże seniorom?

Poduszka ortopedyczna to poduszka wyprofilowana w specjalistyczny sposób, który gwarantuje prawidłowe ułożenie pleców. Można dobrać poduszkę pod kątem tego, w jakiej pozycji Twój podopieczny najczęściej śpi, np. na plecach, na boku czy na brzuchu. Dostępne są także poduszki przeznaczone dzień – pomagają utrzymywać prawidłową postawę podczas siedzenia, wspierając odcinki lędźwiowy, piersiowy czy szyjny.

Zastosowanie poduszki ortopedycznej pomoże przy:

  • bólach i przeciążeniach kręgosłupa;
  • dyskopatii,
  • nadmiernym napięciu mięśni;
  • migrenach i bólach głowy;
  • problemach ze snem;
  • bezdechu sennym i chrapaniu;
  • bólach szyi.

Jak dobrać poduszkę ortopedyczną dla seniora?

Nie należy kupować pierwszej lepszej poduszki ortopedycznej. Pod uwagę należy wziąć pozycję, w jakiej podopieczny najczęściej śpi lub siedzi, jego masę ciała oraz wzrost.

Sprawdź również: