Dlaczego warto jest być seniorem?

dlaczego-warto-byc-seniorem[1]

Rolą opiekunki osób starszych jest nie tylko pomaganie seniorom w wykonywaniu czynności, z którymi mają problemy rzez swoją niesamodzielność, ale też sprawienie, żeby jesień życia była dla nich przyjemnym czasem. Łatwiej to zrobić, znając zalety bycia seniorem, dzięki czemu łatwiej jest pomóc im wyciągnąć z życia pozytywy.

1.Więcej oleju w głowie

Starsze osoby mają bogate doświadczenie, dlatego potrafią podejmować rozsądne i odpowiedzialne decyzje. Słuchając z uwagą ich opowieści i rad, można pokazać im, że bardzo ceni się ich autorytet. Seniorom na pewno będzie łatwiej wydobyć z siebie pokłady energii, kiedy ktoś młodszy będzie traktował ich jako autorytet i wzór.

2.Pełnia życia

Tutaj wiele zależy od zdrowia, ale nawet kiedy nie pozwala ono korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje dzisiejszy świat, seniorzy mogą czerpać z różnych przyjemności niemalże do woli. Na ich głowie nie ciąży już obowiązek pracy, a ich dzieci są dorosłe. Warto zatem namawiać starszą osobę, aby poświęcała jak najwięcej czasu na to, co sprawia jej przyjemność. Jako że praca dla opiekunki to często praca w Niemczech od zaraz, warto dopytać się o hobby seniora i dowiedzieć się co nie co na jego temat jeszcze przed wyjazdem.

3.Święty spokój

Brak goniących terminów, pracy, wychowania dzieci i wielu innych zajmujących rzeczy pozwala seniorom cieszyć się dowolną ilością czasu wolnego. Jeśli zdrowia i sprawność nie pozwalają żyć zbyt aktywnie, to zawsze można poświęcić go na spacery wokół domu, czytanie, robienia na drutach czy telewizję.

4.Aktywny wypoczynek

Jeśli starsza osoba ma jeszcze na tyle sił, może wypoczywać aktywnie, dając ukojenie nie tylko swojemu ciału, ale też umysłowi.

5.Więcej snu

Sen jest bardzo ważny, pozwala regenerować organizm i sprzyja dobremu zdrowiu. Seniorzy nie muszą ustawiać budzików i martwić się niedobór snu. Mogą zażywać go dokładnie tyle, ile potrzebują.

6.Samodzielne decyzje

Choć oczywiście starsze osoby będą potrzebowały wsparcia i porady przy podejmowaniu niektórych decyzji, np. związanych z różnymi ofertami czy nowymi technologiami. Jednakże decyzja zawsze należy do nich i może być podyktowana wyłącznie ich potrzebami.

7.Mniej stresu

Emerytura, zakończenie udziału w życiowej pogoni za statusem i pieniędzmi, ustatkowane życie i pewność co do dnia jutrzejszego – to wszystko sprawia, że seniorzy mają zdecydowanie mniej stresu. Jeśli do tego dojdzie jeszcze dobre zdrowie, to naprawdę warto być seniorem.

Sprawdź również: