Zdjęcie dla pracodawcy? Nie takie trudne zadanie, jak się wydaje!

zdj1

Zgłaszasz się do pracy, lecz do CV proszą Cię o dołączenie fotki? Pamiętaj, że wybrane przez Ciebie zdjęcie będzie pracować na Twoją korzyść lub… Ci zaszkodzi. Również starając się o stanowisko opiekunki dla seniora, musisz pamiętać o właściwym doborze fotografii, która nierzadko jest ważnym czynnikiem decydującym o tym, czy otrzymasz daną posadę. 


FOTOGRAFICZNE FAUX PAS

Istnieje kilka zasad, którymi należy się kierować, aby dobrze wykonać fotografię. Zacznijmy od tego, czego unikać. Przede wszystkim nie powinniśmy prezentowa potencjalnym pracodawcom zdjęć
z wakacji, podczas których występujemy przeważnie w nieoficjalnych strojach lub sytuacjach, którymi nie powinniśmy dzielić się z osobami spoza kręgu rodziny i znajomych. Również warto unikać załączania fotografii ze spotkań rodzinnych – niezależnie od tego czy jest to wesele, komunia czy urodziny. Są to intymne sytuacje zarezerwowane tylko dla grona najbliższych osób. Pamiętaj, że zdjęcie jest Twoją wizytówką i musisz sprawiać wrażenie profesjonalisty. Wówczas potencjalny pracodawca dostrzeże Twoje zaangażowanie i powagę. 

JAK ZATEM PRZYGOTOWAĆ ZDJĘCIE? 

Zanim wykonasz fotografię, zadbaj o odpowiedni dobór stroju. Kolorowe, wzorzyste T-shirty, bluzy dresowe, bluzki z odważnymi dekoltami po prostu wyeliminuj. Postaw na prosty, elegancki strój. Zrezygnuj również ze zbyt odważnych fryzur i wyzywającego makijażu. Biżuteria, jeśli się na nią zdecydujesz, powinna być delikatna i subtelna. Jak mówią specjaliści z Centrum Językowego Konik zdjęcie potencjalnej kandydatki do pracy nie musi być wykonane przez profesjonalnego fotografa. Można je zrobić samodzielnie, w domu. Dodają również, że na zdjęciu nie musi być zaprezentowana cała sylwetka – wystarczą twarz i ramiona. Mimo że zdjęcie jest oficjalne (w końcu chcesz otrzymać wymarzoną pracę), to nie musisz mieć na nim ponurej miny. Uśmiech jest nawet wskazany. Rekruterzy z Centrum Językowego Konik podkreślają, że niemieccy seniorzy częściej wybierają na swoje opiekunki panie, które na fotografii były uśmiechnięte. Sprawiają wrażenie osób miłych, pogodnych i komunikatywnych, z którymi chce się współpracować.

Wystarczy bardzo niewiele, aby uzyskać gustowny efekt, który przypadnie do gustu naszym potencjalnym pracodawcom. Pamiętajmy, że dzięki właściwie wykonanemu zdjęciu możemy uzyskać pracę, o którą aktualnie się ubiegamy, gdyż bardzo często działa zasada „jak Cię widzą, tak Cię piszą”. 

 

Polecane wpisy

Konik w FAKT24.PL

Magdalena Kopacz- właścicielka Centrum językowego Konik w Głogowie była gościem w FAKT24.pl. Szefowa firmy odpowiedziała na szereg nurtujących pytań związanych z opieką nad osobami starszymi, między innymi: Dlaczego niemieccy seniorzy decydują

Czytaj więcej »