fbpx
Telefon
zwrotny

Legalne zatrudnienie w Niemczech od 2010.

Opiekunka

Witam wszystkie opiekunki i opiekunów i zapraszamy do przeczytania fajnego artykułu na temat pracy opiekunek za granicą. W artykule poruszane są tematy wspólnego języka i zawierania przyjaźni pomiędzy opiekunkami i podopiecznymi oraz rodzaju ofert pracy proponowanych przez agencje zatrudnienia.

Do zawodów, wśród których brakuje pracowników w Europie Zachodniej, ostatnio dołączył zawód opiekunki. Niemcy rekrutują osoby w Polsce, gdzie ludzie często postrzegają emigrację jako szansę na zdecydowanie wyższe zarobki i lepsze benefity socjalne. Praca jako opieka domowa cechuje się jednak zupełnie inną specyfiką. Nie jest to zwykłe zajęcie, ale zawód wymagający od zatrudnionej dużej empatii, wrażliwości i zdolności komunikacyjnych.

Formularz zgłoszeniowy – POBIERZ

NAJCZĘSTSZE WĄTPLIWOŚCI

Kobiety, które zastanawiają się nad podjęciem pracy w Niemczech na stanowisku opiekunki osób starszych zadają sobie szereg pytań. Oto najpopularniejsze z nich:

  • Na jakie zarobki mogę liczyć? Opiekunka osób starszych zarabia od 900 do nawet 1500 euro. Pensja uzależniona jest od doświadczenia, zakresu powierzonych obowiązków oraz stopnia znajomości języka niemieckiego.
  • Czy znajomość języka niemieckiego jest konieczna? Tak, przynajmniej w podstawowym zakresie. Organizujemy doszkalające kursy dla osób, które znają tylko podstawy lub w ogóle nie miały styczności z tym językiem.
  • Na jak długo wyjeżdżam? Praca odbywa się zazwyczaj w systemie dwumiesięcznym. Wyjeżdża się do Niemiec na osiem tygodni pracy i po tym czasie na taki sam okres wraca się do Polski. Uwarunkowane jest to specyfiką pracy – nie odbywa się ona w typowych godzinach od 8 do 16, ale wymaga często znacznie większego zaangażowania.
  • Czy wiem kim będę się zajmować? Tak. W każdym ogłoszeniu o pracę podane są podstawowe dane o pacjencie, a w przypadku pozytywnego rozpatrzenia kandydatury otrzymuje się kolejne, bardziej szczegółowe informacje o swoim podopiecznym.
  • Czy podołam? To pytanie, na które oczywiście nie ma jednej odpowiedzi. Praca opiekunki nie jest łatwa, ale z drugiej strony może być źródłem satysfakcji, jaką niesie pomaganie ludziom w potrzebie.

PODSTAWOWE ZADANIA OPIEKUNKI

W zakres podstawowych obowiązków każdej opiekunki wchodzą:

  1. Pilnowanie terminów wizyt u lekarzy i dowożenie pacjentów do gabinetów w ustalonych dniach i godzinach.
  2. Stosowanie się do zaleceń specjalistów w zakresie doboru lekarstw i stosowania zabiegów rehabilitacyjnych i pielęgnacyjnych.
  3. Zapewnienie towarzystwa podopiecznemu w czasie krótkich spacerów, jak i dłuższych wyjazdów.
  4. Utrzymywanie domu w czystości i wykonywanie czynności porządkujących, m.in. pranie, prasowanie, robienie zakupów, odkurzanie).
  5. Przygotowywanie posiłków i, jeśli jest taka potrzeba, pomoc choremu w ich spożyciu.
  6. Wsparcie podopiecznego w wykonywaniu codziennych, prostych czynności, takich jak ubieranie się, dbanie o higienę osobistą i przemieszczanie się.
  7. Urozmaicanie i animacja czasu wolnego seniora, prowadzenie rozmów.

Powyższa lista jest ustandaryzowana i zawiera tylko typowe, najczęściej pojawiające się obowiązki w pracy przy opiece nad seniorami. Tymczasem wiele pacjentów wymaga często innych, dodatkowych usług, które warunkuje typ choroby, na którą cierpią lub stan psychiczny, w jakim się znajdują.

Jak więc zostać opiekunką osób starszych? Wystarczy zgłosić się do naszego biura pośrednictwa pracy lub od razu wysłać aplikację na jedną z ofert dostępnych na naszej stronie. W razie kolejnych wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny – z chęcią odpowiemy na pytania i przybliżmy dokładniej realia pracy w Niemczech.

Od dawna mówi się, że psy są przyjaciółmi człowieka. Kochają bezgranicznie, są wierne i oddane. Takich przyjaciół bez wątpienia potrzebują osoby starsze, które często żyją samotnie i zwierzak stanowi ich jedyne towarzystwo. Zalety posiadania psa są rozliczne. Wymaga on wychodzenia na spacery co aktywizuje osobę starszą, wpływa pozytywnie na jej stan zdrowia i umożliwia nawiązanie kontaktu chociażby z innymi posiadaczami czworonogów. Głaskanie psa uspokaja, obniża ciśnienie. Dbanie oniego, konieczność karmienia, szczotkowania sprawia że senior czuje się potrzebny. Nie każda rasa psa nadaje się jednak dla osoby starszej. Czym należy się kierować wybierając czworonożnego pupila? Wśród jakich ras szukać?

Więcej na ten temat na stronie: http://seniorzy.pl/index.php/kunegunda-2/2326-pies-przyjacielem-seniora

ROLA ZWIERZĄT W AKTYWNYM STARZENIU SIĘ!

Badania wskazują, że zwierzęta odgrywają bardzo dużą rolę w starzeniu się. Są one jednocześnie źródłem korzyści emocjonalnych i społecznych sprzyjających aktywnemu starzeniu się. Zwierzęta budują i wzmacniają przyjaźnie i relacje.

Więcej na ten temat na stronie:

WYSOKIE PREMIE WAKACYJNE!

WAKACYJNE PREMIE tylko i właśnie dla CIEBIE!
ZADZWOŃ I DOPYTAJ O SZCZEGÓŁY.
CZEKAMY WŁAŚNIE NA CIEBIE Z SUPER WAKACYJNĄ OFERTĄ PRACY.

POLSCY SENIORZY- KIM SĄ?

Polscy seniorzy to ludzie z dużą cierpliwością, otwarci, życzliwi i pragnący długiego życia. Narzekają na niskie dochody i długie kolejki do lekarzy, ale cenią sobie wartości rodzinne.

SENIORZY W INTERNECIE

INERNET cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród seniorów, którzy niejednokrotnie aktywnie uczestniczą w zajęciach komputerowych organizowanych przez uniwersytety III wieku inie tylko. Co prawda starsi uczą się wolniej, ale za to z większym zapałem i chęcią. Są też specjalne portale dla seniorów, gdzie mogą dowiedzieć się na temat różnych chorób i innych nurtujących ich spraw. Internet rozwija i kształci, ale przede wszystkim nie pozwala się nudzić.

Więcej na ten temat w artykule pod linkiem: http://cafesenior.pl/seniorzy-w-internecie/

ZAPRASZAMY DO LEKTURY

CZEGO OPIEKUNKA NIE MOŻE WYKONYWAĆ W OPIECE?

Opiekunka osób starszych to nie pielęgniarka i o tym powinna wiedzieć każda opiekunka wyjeżdżająca do pracy do opieki w Niemczech.

Czego zabrania prawo w pracy opiekunki osób starszych?

1. Samodzielnego dozowania lekarstw zleconych osobie starszej przez lekarza. Opiekunka może jedynie nadzorować przyjmowanie leków.
2. Podłączania kroplówek i podawania zastrzyków.
3. Zmiany opatrunków choremu.

Powyższe czynności zarezerwowane są dla pracowników medycznych, czyli lekarza i pielęgniarki.

Jakie czynności może wykonywać opiekunka osób starszych?

* pomoc w higienie osobistej,
* pomoc w przemieszczaniu się, wstawaniu, chodzeniu po domu i na spacery,
* pomoc w przyjmowaniu posiłków,
* pomoc w zakupach i prowadzeniu gospodarstwa domowego.

W przypdku zapytań co do stanu zdrowotnego podopiecznej należy zgłosić się do lekarza i z nim skonsultować wszelkie wątpliwości. Podejmowanie decyzji samodzielnie stanowi ryzyko.

10 CECH DOBREJ OPIEKUNKI.

1. Cierpliwa, ostrożna i uważna.
2. Delikatna i życzliwa.
3. Spostrzegawcza i potrafiąca radzić sobie ze stresem.
4. Godna zaufania.
5. Potrafiąca wysłuchać osobę starszą i jej doradzić w różnych sytuacjach.
6. Osoba kierująca się empatią.
7. Pogodna i wesoła.
8. Zaradna.
9. Oddana swojej pracy.
10. Wyrozumiała.

TWOJE ZDJĘCIE TO TWOJA WIZYTÓWKA!!!

1. Dobrze zrobione i ładne zdjęcie dołączone do aplikacji jest połową sukcesu w procesie ubiegania sie o pracę opiekunki.
2. NAJLEPIEJ JEST UDAĆ SIĘ DO FOTOGRAFA I ZROBIĆ PROFESJONALNE ZDJĘCIE TYPU DOWODOWEGO.
3. UŚMIECH na twojej twarzy przyciąga i pomaga w podjęciu szybkiej decyzji przez rodzinę niemiecką.
4. Należy unikać jaskrawych kolorów przy wyborze ubioru do zdjęcia. Lepiej skromnie, niż z przepychem!
5. Należy unikać nadmiernej biżuterii i makijażu.
6. Włosy powinny być raczej uporządkowane, spięte bez nadmiernych ozdób (kolorowych spinek itp.).
7. Zdjęcie powinno byc zrobione do pasa z lewym profilem.

Team Konik

50 EURO ZA POLECENIE OPIEKUNKI!!!

ZA KAŻDE POLECENIE OPIEKUNKI, KTÓRA WYJEDZIE NA ZLECENIE I PRZEPRACUJE CO NAJMNIEJ 1 MIESIĄC FIRMA WYPŁACA 50 EURO!!!

CO TO JEST „PFLEGESTUFE”?

„Pflegestufe”- grupa opiekuńcza, czyli określenie zakresu ograniczenia samodzielności osoby starszej i określenie na ile jej pozostanie we własnym domu jest zależne od osób trzecich.

Pflegestufe I – otrzymują osoby, których stan został określony jako „erheblich Pflegebedürftige“, czyli “wyraźnie wymagający opieki”. Zgodnie z ustawą ta grupa zostanie przydzielona osobom starszym, które muszą korzystać codziennie w zakresie higieny osobistej, odżywiania i poruszania się, z pomocy członków rodziny lub osób nie mających wykształcenia w zakresie Altenpflege a pomoc ta potrzebna jest przynajmniej raz dziennie i zajmuje codziennie przynajmniej 90 minut, z czego przynajmniej 45 minut musi dotyczyć tzw. Grundpflege oraz wielokrotnie w tygodniu pomocy w gospodarstwie domowym.

Pflegestufe II – otrzymują osoby, których stan został określony jako „ Schwerpflegebedürftige“ czyli “poważnie wymagający opieki”. Ta grupa zostanie przydzielona tym osobom starszym w Niemczech, które analogicznie jak wyżej, muszą korzystać z pomocy osób trzecich przy higienie osobistej, odżywianiu i poruszaniu się przynajmniej 3 razy dziennie o różnych porach, przy czym pomoc ta musi zajmować co najmniej 3 godziny dziennie, w tym tzw. Grundpflege co najmniej 2 godziny oraz wielokrotnie w tygodniu z pomocy w gospodarstwie domowym.

Pflegestufe III – otrzymują osoby, których stan został określony jako „Schwerstpflegebedürftige“ czyli „bardzo poważnie wymagający opieki”. Ta grupa zostanie przyznana w takim przypadku, jeżeli pomoc (w zakresie opisanym powyżej przy grupie 1 i 2) jest potrzebna całodobowo, także w nocy, wielokrotnie, a czas na nią poświęcony przez osoby trzecie wynosi łącznie przynajmniej 5 godzin, w tym tzw. Grundpflege zajmuje minimum 4 godziny.

Zasiłek opiekuńczy przy Pflegestufe I i II jest wypłacany co pół roku a przy Pflegestufe III co kwartał.

OPracowano na podstawie: http://www.arbeitlandia.eu/2012/08/01/skad-niemcy-maja-pieniadze-na-opieke-i-ile-otrzymuja-II

Wyróżnieni godłem TERAZ POLSKA
Zapewniamy legalne zatrudnienie
Atrakcyjne zarobki, bonusy i premie
Współpraca z największymi partnerami w Niemczech
Zakwaterowanie
i wyżywienie
Indywidualny dobór ofert (nie narzucamy)
Zwracamy koszty
podróży
Działamy od 2010 roku
Praca na zastępstwo lub na nowe zlecenie
Pracodawca Godny Zaufania oraz Teraz Polska

„Pracodawca Godny Zaufania” to inicjatywa zapoczątkowana w 2009 roku. Jej podstawowym celem jest promowanie wśród pracodawców odpowiedzialnej, zgodnej z normami europejskimi polityki pracowniczej i polityki socjalnej. Przez kilka lata udało się nagrodzić największe polskie firmy bardzo często realizujące ciekawe i przynoszące znakomite rezultaty programy skierowane do pracowników.

CJ KONIK Teraz Polska

Godło „Teraz Polska” na przestrzeni ponad 30 lat stało się marką samą w sobie. Jego prestiż umacniają przejrzyste procedury konkursowe, obiektywizm, kompetencja i niezależność ekspertów.

Czytaj więcej

Jednym z warunków otrzymania pracy jako opiekunka dla seniora w Niemczech jest przygotowanie poprawnie wykonanego zdjęcia. Na jego podstawie często seniorzy wybierają osobę, która będzie się nimi zajmować. Co zatem warto w takiej fotografii uwzględnić?

  • Nie może być to zdjęcie z wakacji
  • Nie może przedstawiać Ciebie w trakcie rodzinnej uroczystości
  • Nie musi być wykonane przez profesjonalnego fotografa (możesz wysłać zdjęcie zrobione telefonem)
  • Najlepiej, aby osoba na zdjęciu stała przodem
  • Zawsze wskazany jest lekki uśmiech ? (osoby uśmiechnięte częściej są wybierane do pracy)

Jeśli macie pytania dotyczące wykonania zdjęcia, to zapraszamy do kontaktu z nami.

Konik