FAQ

Wyjazd do pracy do innego kraju wiąże się nie tylko z wieloma możliwościami, ale także wątpliwościami. Dlatego zachęcamy do skorzystania z naszego pośrednictwa – oferowana przez nas praca opiekunki w Niemczech to gwarancja legalnego zatrudnienia opartego na jasnych zasadach. Służymy także rzetelnym doradztwem i rozwiejemy wszelkie wątpliwości związane z wyjazdem. Zebraliśmy najczęściej zadawane pytania przez kandydatów zainteresowanych pracą opiekunki osoby starszej w Niemczech. Mamy nadzieję, że nasze odpowiedzi pomogą w podjęciu decyzji o wyjeździe.

 1. Czy zatrudnienie jest w pełni legalne?
  Oczywiście. Zapewniamy w pełni legalne zatrudnienie w oparciu o ubezpieczenie polskie lub niemieckie (według indywidualnych ustaleń).

 2. Na czyją pomoc można liczyć na miejscu?
  Zatrudnione przez naszą firmę opiekunki osób starszych w Niemczech nigdy nie są pozostawione bez wsparcia. Zapewniamy stałą pomoc ze strony naszego konsultanta.

 3. Jak ważna jest znajomość języka niemieckiego?
  Znajomość języka niemieckiego jest bardzo ważna. Jednak w zależności od oferty wymagany jest różny poziom zaawansowania. Czasem wystarczy jedynie komunikatywna znajomość języka. Istnieje także możliwość skorzystania z dodatkowych kursów językowych.

 4. Czy wymagane jest doświadczenie w opiece nad osobami starszymi?
  Ze względu na specyfikę pracy mile widziane jest doświadczenie w opiece nad seniorami (może to być także opieka nad bliską osobą). Jednak nie oznacza to, że osoby bez doświadczenia nie mają szans na zatrudnienie. Liczą się Twoje predyspozycje i umiejętności oraz podejście do osób starszych i ich potrzeb. Zweryfikujemy to w trakcie procesu rekrutacyjnego.

 5. Co należy do obowiązków asystenta seniora?
  Zakres obowiązków jest różny i zależy m.in. od stanu zdrowia podopiecznego oraz od tego, czy mieszka sam czy też z kimś z rodziny. Praca może polegać jedynie na pomocy w codziennych czynnościach oraz wspólnym spędzaniu czasu, ale bywa też tak, że do obowiązków opiekunki należy także dbanie o dom, robienie zastrzyków, podawanie leków, przygotowywanie i podawanie posiłków, dowożenie podopiecznego autem do lekarza i nie tylko.

 6. Jak długo trwa zatrudnienie?
  Dysponujemy zleceniami obejmującymi zarówno zatrudnienie na okres 4, jak i 12 miesięcy. Możliwy jest także powrót do kraju i ponowny przyjazd do tego samego podopiecznego.

 7. Co z zakwaterowaniem i wyżywieniem na miejscu?
  Opiekunka osób starszych w Niemczech nie musi się martwić o zakwaterowanie oraz wyżywienie. Zapewniamy bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie w domu seniora.

 8. Jak wyglądają zarobki?
  Zarobki zależą od wielu czynników – przede wszystkim od zakresu obowiązków oraz stopnia znajomości języka niemieckiego. Wynagrodzenie podane jest zawsze przy każdej ofercie pracy (zazwyczaj jest to 900-1500 euro miesięcznie). Przewidywane są również premie oraz bonusy świąteczne.

 9. Kto może zostać opiekunką osoby starszej w Niemczech?
  By zostać opiekunką seniora, trzeba być osobą odpowiedzialną, wyrozumiałą i cierpliwą, a także empatyczną i komunikatywną. Konieczna jest również dyspozycyjność oraz dobry stan zdrowia i sprawność fizyczna.